Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome'a değiştirin.

Mavi Yumurta Sıkça Sorulan Sorular

 • Mavi yumurta kaç TL?

  Mavi Yumurta Fiyatları Ne Kadardır? Mavi yumurtaların fiyatı adet başına 15 TL ile 20 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Özellikle profesyonel kuluçka makinesi ile bu yumurtalara sahip olmak büyük önem arz ediyor.

 • Ameraucana kaç ayda yumurtlar?

  Ameraucana açık mavi yumurtaları ile sevilir. Haftada 3-4 orta boy yumurta üreten, orta derecede iyi bir tavuktur. Yumurta üretiminde biraz geç bir başlangıç ​​olabilir, bu nedenle yumurtalarınızı 18-20 hafta beklemeyin . Bazı kişiler yumurta başlama sürecinin 5-7 ay olduğunu söylemektedirler.

 • Mavi yumurta neye faydali?

  Yüksek oranda demir, çinko, kalsiyum, folik asit ve protein içerir. *Yüksek oranda demir içermesi, kansızlık yani anemi rahatsızlığını ortadan kaldırır. Kalsiyum içeriği sayesinde de kemik ve dişlerin yapısını korur. Vücudun sağlıklı bir şekilde yaşaması için gerekli olan 13 temel besini içeriğinde bulundurur.

 • Mavi Yumurta zararlı mı?

  MAVİ YUMURTA DAHA DÜŞÜK KOLESTROL İÇERİYOR Bıldırcın yumurtası veya mavi /yeşil renkli kabuğa sahip yumurtalar, standart tavuk yumurtalarından daha küçük boyutta olduğu için doğal olarak daha düşük kolesterol içermektedir.

 • Tavuk günde kaç tane yumurta verir?

  Genç tavuklar 3-4 günde bir yumurtlarlarken sonradan 3 günde 2 yumurta bırakmaya başlarlar. Eğer bir günde çift yumurta bırakırlarsa yumurtlamak için bir gün atlarlar.

 • Hangi cins tavuk mavi yumurtlar?

  Araucana gibi mavi renkte yumurtlayan diğer tavuk ırkları Araucana tavuklarına benzer olarak mavi yumurta bırakan diğer tavuk cinsleri Ameraucana ve Easter Egger yani “Paskalya Yumurtası” isimli tavuklardır. Ameraucana cinsi adını Araucana ırkından almaktadır.

 • Mavi yumurtlayan tavuk yılda kaç yumurta yapar?

  Bu tavuklar 1 yıllık sürede ortalama olarak 180 ila 200 adet arasında yumurta verirken Ameraucana cinsi tavuklar 200 ila 240 adet arasında yumurta verebilmektedir

 • Mavi yumurta civcivi kaç günde çıkar?

  Civciv kaç günde yumurtadan çıkar? Bir civcivin yumurtada gelişip dışarı çıkması normalde 21 gün sürer.

 • Mavi Yumurta Normal Tavuk Altına Konulur mu?

  Evet Konulabilir.Tavuk YumurtanınRengine Bakmaz Ve Yatar.21 Gün Süre İçinde Yumurta Catlayı Civciv Cıkar Bu Çıkan Civcivleride Üstüne Yatan Tavuk Ayırt Etmeyip Bakar.

 • Mavi yumurtanın özelliği ne?

  Anavatanı Şili olan Araucana türü mavi yeşil yumurta içeriğinde bol miktarda selenyum ve protein yer alıyor. Yüksek oranda A,B,D,E vitaminleri ile çinko, folik asit,Omega-3 yağı, kalsiyum,protein ve demir içeren mavi yeşil yumurta faydaları büyük oranda sahip olduğu bu değerli besin kaynaklarına borçlu

 • Hangi hayvanın yumurtası mavi olur?

  Bursa Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Birliği Derneği Ömer Çakal, Amerikan ırkı olan Ameraucana cinsi tavukları besleyerek mavi renkte yumurta elde ediyor. Görenlerin hayrete düştüğü yumurtaları Ameraucana, cinsi tavuklar elde eden Çakal, yumurtaların tane fiyatlarını 5 ile 10 lira arasında satıyor.

Üst